Brot des Lebens is de titel van het zomerconcert dat Kamerkoor Dualis op 7 en 8 juli aanstaande zal geven in resp. de Kloosterkerk in Ten Boer en de Synagoge in Groningen.
Natuurlijk, de muziek is het ‘brood des levens’, dat is de eerste gedachte die opkomt bij de titel van het zomerconcert van Kamerkoor Dualis.
Zonder muziek geen leven?! Zeker, toch verwijst de titel in de eerste plaats naar het prachtige werk van de hedendaagse componist Wolfram Buchenberg (1962), ‘Ich bin das Brot des Lebens’. Buchenberg verbeeldt hierin op krachtige wijze - o.a. door toepassing van ritmische en melodische improvisatie - hoe de mens in de verwarring van de omringende wereld een houvast zoekt en vindt. Actueler kunnen we in deze onzekere tijden niet zijn.
Naast de compositie van Buchenberg brengt Dualis meer muziek die houvast en tevens de ‘broodnodige’ verstrooiing biedt, met typisch romantische werken van o.a. Mendelssohn, Brahms en Franz Biebl. Met speciale aandacht voor de Mis in Es voor dubbelkoor van Josef Rheinberger, ook wel de ‘Cantus Missae’ genoemd, die vaak wordt aangeduid als de mooiste vocale mis van de negentiende eeuw. Genoeg brood en spelen dus, op het zomerconcert van Dualis.
> Flyer Brot des Lebens (PDF)
Prijs: € 12,50 (Normaal); € 10,- (Voorverkoop via deze website)
Bijlage | Grootte |
---|---|
![]() | 245.62 KB |